نکاتی ساده اما کلیدی برای مطالعه دروس عمومی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،  کنکور یکی از آزمون‌های مهم زندگی هر فرد است که تاثیری بالا در نظم‌بخشی و هدف‌دار شدن زندگی و کسب تجربه‌ای نو برای افراد خواهد داشت؛ برای کسب موفقیت در این آزمون علمی باید شرایط و مقدماتی را فراهم کرد؛ یکی از این شرایط چگونگی مطالعه دروس و به خاطر سپردن مطالب درسی است.

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته‌اید و می‌توان با آرامش کامل و برنامه ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته‌های ویژه کنکوری‌ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی در زمینه کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، تمام روش‌های رسیدن به موفقیت را کسب کرده و نتیجه مطلوب و قابل قبولی را در کنکور به دست آورید.

برای بررسی راه‌های رسیدن به پیروزی و کامیابی در کنکور با سروش سعیدی فارغ التحصیل مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف و مشاور تحصیلی گفت وگو کردیم که در ادامه مشروح آن را می‌خوانید.

سروش سعیدی فارغ‌التحصیل مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف و مشاور تحصیلی در گفت وگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره روش مطالعه و به خاطر سپردن دروس عمومی کنکور، اظهار کرد: دروس عمومی در دفترچه کنکور به ترتیب ادبیات فارسی، عربی، دین و زندگی و زبان انگلیسی است که هر کدام شیوه‌ای خاص و ویژه برای مطالعه دارند.

مبحثی خواندن؛ بهترین روش مطالعه ادبیات فارسی

وی افزود: درس ادبیات اولین درس دفترچه کنکور است که در بین دروس عمومی بالاترین ضریب را دارد، به همین دلیل چگونگی مطالعه آن دارای اهمیتی بالایی است. ادبیات در دفترچه شامل ۳ تست معنی کلمه، ۲ تست املای کلمه، ۳ تست تاریخ ادبیات، ۳ تست آرایه، ۹ تست قرابت، ۵ تست زبان فارسی و در مجموع ۲۵ تست است.

سعیدی بیان کرد: نکته مهم درباره درس ادبیات، مطالعه آن به صورت بخش بخش است؛ به طور مثال اگر قرار است ۴ درس برای یک آزمون مطالعه شود، بهتر است یک دور لغات، یک دور املا، یک دور تاریخ ادبیات و ... خوانده شود. مطالعه ادبیات به صورت مبحثی بهترین روش برای یادگیری آسان و به خاطر سپردن مطالب درسی است.

خواندن 634 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: لایتنر چیست ؟ »